Tutvustus ja asukoht

Vigalast algab kohalike omavalitsuste ajalugu
Vigala vald sai valla õigused esimesena Eestis juba 1789. aastal. 14. juulil 2016.a täitub 227 aastat "Vigala õiguse" kehtestamisest, millega algas vallaametnikega valdade loomine Eestis.
 
Samal päeval, 14.juulil 1789.a, toimus Suure Prantsuse revolutsiooni käigus Bastille' vallutamine. Samuti oli 1789 aasta, kui esimest korda tuli kokku USA Kongress ja G. Washington valiti esimeseks presidendiks.
 
Asukoht: Rapla maakond
 
Pindala: 269,8 km²
 
Elanike arv: 1226 (30.06.2017)
 
Keskus: Kivi-Vigala küla
 
Külad: Araste, Avaste, Jädivere, Kausi, Kesu, Kivi-Vigala, Kojastu, Konnapere, Kurevere, Leibre, Läti, Manni, Naravere, Oese, Ojapere, Paljasmaa, Palase, Pallika, Päärdu, Rääski, Sääla, Tiduvere, Tõnumaa, Vaguja, Vanamõisa, Vana-Vigala, Vängla. 
 
Keskuse kaugus suurematest linnadest ja asulatest: Tallinn 90 km, Haapsalu 80 km, Pärnu 42 km, Pärnu-Jaagupi 13 km, Rapla 54 km, Märjamaa 25 km, Lihula 53 km, Kullamaa 30 km.
 
Naabervallad: Halinga vald, Märjamaa vald, Kullamaa vald, Lihula vald, Koonga vald.
 
Vigala valda läbib rahvusvahelise tähtsusega Via Baltica maantee (Tallinn-Pärnu), mis võimaldab kiirelt liikuda nii Pärnu kui Tallinna suunas. Rapla linn maakonnakeskusena on minetanud oma tähtsuse, kuna jääb valla keskusest kaugele ning ka ühistranspordi liikumine Raplaga on halvasti reguleeritud. Seetõttu on Vigala valla elanike jaoks peamisteks asjaajamiskohtadeks hoopis Pärnu linn ja Märjamaa alev.
 

Vigala 2016 (valla tutvustus, pdf)

Izi travel link