« Tagasi

Rapla Kultuurifestival Särin 15.-16.september 2017

15.-16 septembrini toimub Raplas juba teist korda Kultuurifestival SÄRIN, mis sellel korral pakub elamusi nii teatri, muusika, kirjanduse, kunsti kui ka filmi huvilistele. Festival toimub vanas autobaasi majas (bussijaama vastas), kus tänaseks on pesa teinud Kultuuriklubi Baas ja Rapla Kaasaegse Kunsti Keskus. 

Kogu festivali pass maksab 28€, soodupass õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 23€. Eraldi päevapiletid on 15€/12€ ning kohapeal müügil ka sündmuste üksikpiletid hindadega 5€/7€/10€. Passi ja päevapiletit on võimalik endale soetada piletilevist.

 

SÄRINA PROGRAMM 

 

Reede, 15. september

17:00 Mis see miski siis on, mis sünnitab Raplast nii palju andekaid inimesi?

Kas sellele panevad aluse siinsed õpetajad? Äkki on Raplas hoopis nii igav, et siin lihtsalt peab ise looma? Äkki on väikelinnas rohkem ruumi suurtele mõtetele? Äkki on põhjus hoopis see, et siin linnas on mets käeulatuses... Vestlusringis, mida juhivad Loore Martma ja Margus Mikomägi, otsitakse vastuseid just neile küsimustele. Kultuuriklubi Baas / Pilet 5€

 

18:00 Improteater Impeerium

Improvisatsiooniline teater erineb klassikalisest teatrist selle poolest, et laval sündivad lood on igal õhtul uued. Ei mingeid stsenaariume. Ei mingeid pähe õpitud sõnu ega žeste. Etendus valmib publiku silme ees, vaatajate poolt pakutavate sõnade abil, mis annavad näitlejatele tegutsemiseks inspiratsiooni. Improteatri võlu peitub ootamatuses, situatsioonikoomikas ning artistide leidlikkuses.

Kultuuriklubi BAAS/ Pilet 10€

 

19:00 Näituse avamine

Just selle festivali jaoks kokku pandud näitus toob meieni särinat kunstiteoste ja vaataja vahel. Näitusel on esindatud üle 15 kunstniku, kelle ühistetööna sündinud kunstiteosed reageerivad puudutusele, tekitavad valgusmänge ja eriskummalist muusikat. Rapla Kaasaegse Kunsti Keskus/ Tasuta

 

20:00 Kammerkoor Head Ööd, Vend

Kammerkoor Head Ööd, Vend sai alguse samanimelisest Uku Uusbergi diplomilavastusest, mille jaoks Pärt Uusberg oma venna palvel kutsus kokku projektkoori. Pärast viimase etenduse lõppu ei olnud kooslaulmise vaim kadunud ja otsustati jätkata regulaarse koorina. Koori tuumiku moodustavad aastaid Rapla Riinimanda koorides Urve Uusbergi käe all koos laulnud noored. Koor on olnud noorele heliloojale ja dirigendile omamoodi laboratooriumiks ning seetõttu esitab Head Ööd, Vend alates esimesest hooajast kuni tänaseni palju just Uusbergi loomingut.

Rapla Kaasaegse Kunsti Keskus/ Pilet 5€

 

21:00 Siiri Sisask, Robert Jürjendal ja Peedu Kass

Kontserdil kõlavad palad Siiri Sisaski värskeimalt plaadilt "Kuristi kohal", mis ilmus 2016. aastal. Julge helikeelega plaat on inspireeritud Uku Masingu luuletekstidest. "Uku luuletused on minu jaoks ühed sügavamad ja olulisemad, mida Eesti kirjanduses leida on. Tema vahetus ning maailma tunnetus on sedavõrd avardav, et ei tahaks uskuda, et inimene, kes tema loomingut mõttega loeb ja jälgib, sellest hingeliselt puudutamata jääks." lausub SisaskTöökojas / Pilet 10€

 

22:00 Kristiina Ehin ja Ly Seppel

Kavaga "Alati kodus, alati teel". Armastatud Rapla luuletajad loevad nii Raplast kui ka Raplas kirjutatud luulet ning oma tõlkeid mitmelt poolt ilma. Kitarril saadab Vahur Kubja.

Rapla Kaasaegse Kunsti Keskuses / Pilet 7€

 

23:00 Aivar Surva Kvartett

Laval kõlavad esmakordselt lood Aivar Surva debüütalbumilt "Jinn" Raplas sirgunud muusiku instrumentaalpalad jutustavad jazzilikus võtmes tervikliku loo sellest, kuidas meis kõigis tekib vahel soov näha nähtamatut, piiluda kardina taha ja saada tundma maailma maagilisemat poolt.

Laval: Allan Järve (trompet, flüügelhorn), Kirke Karja (klaver) ning Indrek Mällo (basskitarr).

Töökojas / Pilet 7€

 

00:00 The Notes + Sten-Olle

The Notes on Raplast pärit kolmeliikmeline indie/folk muusikat viljelev ansambel. The Notes'i muusikat iseloomustab kõige paremini kolmehäälne laulmine ja kaasahaaravad meloodiad. Kooslus tekkis üheskoos Riinimanda kooris lauldes. Sten-Olle Moldau on samuti Raplast pärit muusik, kes on valmis saanud oma teise albumi "Kaustik". Ühise kontserti näol on tegemist kohtumisega, kus vahetatakse muusikat, ideid ja mälestusi oma kodulinnast.

Töökojas / Pilet 10€

 

Laupäev, 16. september

11:00 Lastehommik

Lastejooga, mis ühendab endas muusikat, laulmist, tantsimist, erinevaid joogaasendeid, hingamisharjutusi jpm. Juhendab Gea Grigorjev.

Kultuuriklubi BAAS / Üksikpilet 3€; Perepilet 6€ (Pilet kehtib ka Juuru näitetrupi etendusele)

 

12:00 Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

Etendusega: "Tistou, roheliste sõrmedega poiss". Autor Maurice Druon, dramatiseerija ja lavastaja Kalle Kõiv

Kultuuriklubi BAAS/ Üksikpilet 3€; Perepilet 6€

 

15:00 Heade Aegade Trio

Tegemist on mõnusat pärimusmuusikat viljeleva ansambliga. Noored muusikud õpivad Viljandi Kultuuriakadeemias ja pakatavad selle kooli elurõõmust ja vaimsusest. Rapla Kaasaegse Kunsti Keskuses/ Pilet 5€

 

16:00 Rootsi luuletaja Pär Hansson

Kavaga "Mõlatades tundmatusse". Pär Hansson on Põhja-Rootsist pärit luuletaja, kes on avaldanud kuus luulekogu, viimane neist, pealkirjaga „Kajak". Ta õpetab Gotlandi Rahvaülikoolis loovkirjutust, ise elab Stockholmis, kus korraldab oma verandal kirjandusõhtuid. Ta on osaline üleeuroopalises luuletajate ja luulefestivalide võrgustikus „Versopolis". 2010. aastal ilmus eesti keeles tema valikkogu "Valguseraasud" (tlk. Tõnis Arnover ja Andres Ehin).

Rapla Kaasaegse Kunsti Keskus/ Pilet 7€

 

17:00 Filmiprogramm "Rapla noor kino"

Särina filmiprogramm on mõnusalt kodune ja kohalik ning pühendatud filmikunstile, mis ühel või teisel moel seotud Rapla ja Raplamaaga. Teiste seas tulevad esitamisele režissöör Raigo Saariste ulmelühifilm „KuuKu Kontakt" ja režissöör Jürgen Volmeri lühifilm „Suveöö armastus", mis põhineb Friedebert Tuglase samanimelisel novellil. Kohtumisi autoritega ning põgusat vestlusringi veab filmikunstnik Valter Uusberg. Kultuuriklubis BAAS / Tasuta

 

19:00 Kirjanikud Veronika Kivisilla, Jan Kaus, Piret Päär

Vestlusring teemal: Ühe loo ma leidsingi üles. Arutletakse selle üle, mis roll on lugudel ja loovestmisel tänapäeval, mida me neist otsime, kas ja kuidas end nendega määratleme.Vestlust juhib Mathura. Rapla Kaasaegse Kunsti Keskuses/ Pilet 5€

 

20:00 ESTBEL

Estbel on pärimusmuusika ansambel, mis ühendab endas eesti ja belgia muusikat. Nende looming on mitmekesine ja värvikas pakkudes kuulamisrõõmu nii noortele kui ka vanematele. Laval: Sänni Noormets (viiul), Hartwin Dhoore (lõõtspill), Ward Dhoore (kitarr), Leana Vapper-Dhoore (laul ja torupill)

Töökoda/ Pilet 7€

 

21:00 Nikns Suns

Nikns Suns on eesti pärimusmuusikat ja rocki ühendav ansambel, kes on tegutsenud juba üle üheksa aasta. 2011. aastal ilmus neil debüütplaat "Kuri koer" ning tänavu suvel nägi ilmavalgust teine kauamängiv "Urjoh, hunti!"

Töökoda/ Pilet 10€

 

22:00 Teatri ja luule põimik "See uluja tuul: Kolm Grööni luuletajat"

Lavastus põhineb David R. Slavitti luulekogu põhjal, millest leiab kolme Grööni luuletaja luulet. Aastal 2017. ilmus Slavitti luulekogu ka eesti keeles, tõlkijaks Rapla maakonnas elav kirjanik Mathura. Lavale jõudev luule kõneleb eelkõige looduse ja inimese suhetest. Lavastaja Loore Martma, muusikaline kujundus: Mick Pedaja, videokunstnik: Alyona Movko. Kultuuriklubi Baas / Pilet 10€

 

23:00 Ans. Andur

Ans. Andur on Paide indie rock'i ansambel, mis loodi 2002. aasta veebruaris. Bänd on välja andnud 7 albumit ja töö käib 8-da albumiga. Viimane album Öine Bingo ilmus aastal 2015 millega võideti ka parima Eesti alternatiivmuusika albumi auhind. Kontserte on antud umbes 400 nii eestis kui välismaal. Töökoda / Pilet 10€

 

00:00 SUMRA

Sumra näol on tegemist elektroonilist ambienti viljeleva Mick Pedaja uue projektiga, mis põimib erinevatest kultuuridest laenatud viisijuppe, noore muusiku enda loominguga.

Kooseisus: Mick Pedaja, Aivar Surva, Uku Kübar

Töökoda / Pilet 10€

 

01:00 DJ Vaiko Eplik

Festivali lõpetab tantsuõhtu, kus oma lemmik muusikat laseb DJ Vaiko Eplik.

Kultuuriklubi BAAS / Pilet 7€

 

Lisainfo: 

http://loomebaas.ee/festivalsarin/sarin17

https://www.facebook.com/raplafestivalsarin/?fref=ts

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/film/kultuurifestival-sarin-2017-49386/