« Tagasi

Lennu Tulede Tee 2017

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts  vanal Läänemaal –tänase Raplamaa lõunaosas kutsub kõiki hea tahtega kaaskodanikke- nii suuri kui väikseid, samuti  seltse ja ühinguid oma osalemisega   toetama-tähistama  

kolmapäeval, 29.märtsil 2017    Lennart Meri 88. sünniaastapäeva.      Väärt tava algatajateks olid tosina aasta eest   Pandivere Arenduse ja Inkubatsioonikeskusest Aivar Niinemägi,     Väike-Maarja Vallavalitsus Lääne-Virumaalt ja Kaarma Vallavalitsus Saaremaalt.

Selleks süütame mälestuslõkked või märgutuled /lapiküünlad/oma jaanitule kohtades, külaplatsidel, linnustes või teistes väärikates paikades,  mis paiknevad võimalikult lähedal 222 km mõttelisele joonele Ebavere mäe ja Kaali järve vahel – seega oletatavale Kaali meteoori ehk Tarapita teekonnale. Seda mõttejoont võib teisiti kutsuda ka Suure Lennu kaareks või tuleteeks.

Ebaverest alates kulgeks kaar Järvamaal  Järva-Jaani kohal üle Purdi  ja Lõõla küla.   

Raplamaal leiab neid paigad, kui ühendada kaardil joonega Imsi järv Lelle lähistel ja Lihuveski sild Raikküla vallas ning Avaste mäe keskpunkt Vigala vallas.

Lõuna-Läänemaad läbiks tuledekett siis joonel Avaste mäelt läbi Lõo küla Puhtu poolsaarele, puutudes pisut Pärnumaad Koonga vallas, kaugele ei jää Vatla linnus.

Enne Saaremaad trehvab teekond Viirelaidu ja Võisilma Muhu lõunarannal. Saaremaal jäävad joone alla Pöide valla külad   alates Kõrkverega, Laimjala valla Audla-Ridala kohal jätkub  tee Kaali suunas otse üle Valjala kandis  paikneva  põliste linnusevallide.

Velise-Valgu kandi rahva matk ja lõke saavad seekord  toimuma Vigala valla südames  VANAMÕISA külas KESK-VIGALAS külaplatsil kolmapäeval,29.03.2017  poolteist tundi enne  päikese loojangut(18.30).  (NB Nädalavahetusel on kella just keeratud 1 tund suve suunas.)  Ühtlasi kutsume kaasa ka kõiki Valgu VANAMÕISA elanikke uudistama Vigala VANAMÕISA küla, et üheskoos arutada ka külade käekäiku ja nime teemat uueneva Märjamaa suurvalla oludes.

Lennart Merele mõeldes on teater Variusel Rahvusraamatukogus  saamas lavaküpseks Heidi Sarapuu „Lennud"- esietendus 24.aprillil   Presidendi kodupaiga-Viimsi rahvas koguneb 29.III õhtul kell 18 tavakohasele mälestuskontserdile Püha Jaakobi kirikus

Kaasa võtta hea tuju, piknikukorv, sõbrad ja kindlasti lood ning mälestused kordumatust Lennu-Taadust.

Esimest korda toimus mälestustule tegemine märtsis 2006.Eelmise aasta varakevadine lõkkeõhtu oli Virtsu Tuulepargis.

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts

Velise Muinsuskaitse Selts

Eesti Looduskaitse Seltsi

Märjamaa osakond