Vigala Hooldekodu

Aadress:       Naravere küla, Vigala vald, Rapla mk 78022
Juhataja:       Riina Viibus
Tel:                 5665 7910
e-post:           riinaviib@hot.ee
 
Telefon ööpäevaringselt: 489 8217
 
 
Vigala hooldekodu asub Naravere külas vanas pastoraadi hoones. Looduskaunis koht Enge jõe kaldal ning heakorrastatud kahekordne historistlik puithoone lisavad hooldekodule isikupära ja hubasust.
 
Maja ees on väike ringteega väljak, mis sobib mõnusaks jalutamiseks ka neile, kes seda enam kõige kiiremini või ilma abita teha ei saa. Kuna lõunapäike paistab hoone esiküljele, on see sobilik koht jalgade sirutamiseks ning enda soojendamiseks juba varakevadel. Sealsamas kasvavad pastoraadi põlispuud, mis ilmestavad kogu hooldekodu looduslähedast olekut.
 
Hooldekodu asumine vanas pastoraadis seab piirangu klientide arvule - korraga saab teenust pakkuda 34-le eakale või puuetega inimesele. Teenindav personal on 13-liikmeline. 
Samas on hooldekodu väiksus pigem lisaväärtuseks, kuna nii õpivad töötajad hoolealuseid paremini tundma ning saavad enam arvestada nende soovidega. Hoolealused on paigutatud enamalt jaolt 2-kohalistesse tubadesse kahele korrusele. Mõlemal korrusel on oma puhke-söögituba.
 
Hoolealuste igapäevaste tegemiste elavdamiseks ning rikastamiseks korraldatakse aeg-ajalt kontserte ja jutuõhtuid. Esinemas on käinud nii valla lasteaialapsed, kooliõpilased kui ka professionaalsed lauljad, ansamblid.
 
Koostöös Vigala Tevisekeskusega on tagatud hoolealuste meditsiiniline järelvalve.